Щ‚Ш§Щ„ШЁ Щ€Ш±ШЇЩѕШ±Ші
خانه / آبادان / «فاصله‌گذاری هوشمند» در خرمشهر هوشمندانه اجرا نمی ‌شود

«فاصله‌گذاری هوشمند» در خرمشهر هوشمندانه اجرا نمی ‌شود

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: «فاصله‌گذاری هوشمند» باید هوشمندانه در خرمشهر اجرایی شود اما این اتفاق نمی‌افتد و نتیجه آن افزایش شمار مبتلایان خواهد بود.

به گزارش بهمنشیر و به نقل از آبادان نیوز ، شکر الله سلمان زاده عصر روزیکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونا در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر اظهار کرد: «فاصله‌گذاری اجتماعی» با «فاصله‌گذاری هوشمند» کم‌رنگ می‌شود و نمونه آن این است که اکنون نیز پشت بانک‌ها شاهد تجمع مردم بدون رعایت فاصله اجتماعی هستیم.

سلمان زاده با تأکید بر اینکه تنها راهکار مقابله با ویروس کووید ۱۹ مواجه نشدن مردم با آن است، افزود: به خاطر اینکه مدت‌زمانی مشخصی برای از بین بردن بیماری شناسایی نشده است رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی تنها راه مقابله با بیماری کرونا است.

وی افزود: با وجود اینکه اکنون شمار ترخیص شدگان در محدوده علوم پزشکی آبادان بیشتر از موارد بستری است اما نباید از این ویروس غافل شد و هر برنامه‌ریزی که انجام می‌شود باید در راستای طرح ملی «فاصله‌گذاری اجتماعی» باشد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان به بی‌توجهی به هشدارها از سوی مردم اشاره کرد و گفت: در نیمه شعبان در خرمشهر و آبادان جشن نیمه شعبان برگزارشده بود که همه این موارد باید کنترل شود.

وی در ادامه بر لزوم حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط کرونا تأکید کرد و افزود: حمایت از اقشار آسیب‌پذیر به معنای برگشت افراد به جامعه به سبک گذشته نیست و شاید معنای هدایت مشارکت‌های اجتماعی به این شکل باشد که مردم در خانه بمانند و از آن‌ها حمایت شود.

سلمان زاده ادامه داد: اعمال «فاصله‌گذاری هوشمند» کار کنترل را سخت‌تر می‌کند و با توجه به اینکه ۸۰ تا ۹۰ درصد اصناف آغاز به کار می‌کنند، کار ارگان‌های نظارتی به مراتب دشوارتر می‌شود.

مهدی خواجه‌نوری مدیر شبکه بهداشت خرمشهر نیز در این جلسه تنها راهبرد برای کاهش کرونا را در خرمشهر «محدودسازی فعالیت اصناف» دانست؛ پرویز میرزایی رئیس مرکز بهداشت خرمشهر نیز در این جلسه گفت: در تمام مناطق خرمشهر خطر احساس می‌شود و برای خروج از منزل در خرمشهر هنوز زود است.

رعایت نشدن نکات ایمنی و فاصله اجتماعی هنوز نکته قابل‌توجهی در خرمشهر است از سوی دیگر تعطیلی واحدهای صنفی در خرمشهر با توجه به توان مالی پایین قشر قابل‌توجهی از مردم، ادامه زیست برای بسیاری در این شهرستان را با سختی‌های بسیاری همراه ساخته است.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار آبادان

جزئیات طرح ترافیک و تعطیلی بازارها

جزئیات طرح ترافیک و تعطیلی بازارها در آبادان تشریح شد. به گزارش بهمنشیر و به نقل ازآبادان نیوز ، …

دیدگاهتان را بنویسید