Щ‚Ш§Щ„ШЁ Щ€Ш±ШЇЩѕШ±Ші
خانه / منطقه آزاد اروند / هیچ گونه کمبودی در اقلام مصرفی اربعین حسینی نداشته ایم

هیچ گونه کمبودی در اقلام مصرفی اربعین حسینی نداشته ایم

به گزارش بهمنشیر ،  و به نقل از آبادان نیوز :رئیس کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به مراسم اربعین و افزایش جمعیت منطقه، هیچ گونه کمبودی تا کنون در اقلام مصرفی نداشته ایم.

به گزارش آبادان خبر ،  طی چندروز گذشته و با حضورسیدعلی موسوی معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای این سازمان، جلسه کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی آبادان و خرمشهر با محوریت تنظیم بازار و پیگیری مصوبات جلسات قبل، برگزار گردید.

در این نشست رئیس کمیسیون نظارت بر سازمان‌های صنفی منطقه آزاد اروند ضمن تقدیر و تشکر از تمام دستگاه های ناظر بر کنترل و تنظیم بازار، اظهار داشت: طبق آمار اعلام شده تا روز گذشته بیش از ۷۰۰هزار نفر از مرز شلمچه خروجی داشته ایم که از این تعداد ۵۰هزار نفر اتباع خارجی و ۶۵۰هزار نفر نیز از زائران هموطن بوده اند.

سید علی موسوی ۷۰۰هزار نفر را معادل  جمعیت شهرهای آبادان، خرمشهر و شادگان دانست  که به مدت ۱۰ روز از مرز شلمچه جابه جا شده اند و ادامه داد: با این حجم از جمعیت اما به یاری خدا و تدابیر پیش بینی شده، هیچ گونه کمبود مواد خوراکی و آشامیدنی در این مدت مشاهده نشده است.

وی با تأکید بر این نکته که زائران در مسیر تردد هیچگونه مشکلی چه به لحاظ تغذیه ای، امنیتی و …نداشته اند، افزود: امیدواریم این روال ایجاد شده در تأمین مواد غذایی و تنظیم قیمت ها، بعد از اربعین در بازار منطقه نیز ادامه داشته باشد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه صحبت هایش به بحث نظارت تخصصی اشاره کرد و گفت: مردم آبادان و خرمشهر باید آثار مزایای قانونی منطقه آزاد را لمس کنند و در این میان تعزیرات و اتاق اصناف باید به شکل ضربتی با گران فروشی ها برخورد کنند.

سید علی موسوی خاطرنشان کرد: شهروندان آبادان و خرمشهر باید اقلام تخصصی در بازار  را از دیگر نقاط استان و کشور، ارزان تر خریداری کنند.

شایان ذکر است  در جلسه روز گذشته که با همین مضامین و بررسی وضعیت بازار خرمشهر برگزار شد؛ به موارد مهمی نظیر ارائه گزارش در خصوص توزیع مواد پروتئینی از جمله گوشت منجمد، مرغ، حبوبات، برنج و گوشت گرم پرداخته شد.

همچنین بررسی مشکلات اتحادیه های صنفی خرمشهر و حل و فصل پاره ای از این مسائل در کنار تأکید بر نظارت عالیه بازار از موارد مطروحه در نشست کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی خرمشهر بود که مورد بحث و ارزیابی قرار گرفت.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

تضمین اشتغال هنرمندان با عضویت و حضور فعالانه در سایت ” پروانه “

نماینده صندوق اعتباری هنر در منطقه آزاد اروند گفت :عضویت و حضور فعالانه هنرمندان در …

دیدگاهتان را بنویسید