Щ‚Ш§Щ„ШЁ Щ€Ш±ШЇЩѕШ±Ші
خانه / آبادان / 10 طرح عمران شهری در آبادان افتتاح و کلنگ زنی شدند

10 طرح عمران شهری در آبادان افتتاح و کلنگ زنی شدند

همزمان با چهارمین روز از هفته دولت 10 طرح عمران شهری و رفاهی در آبادان افتتاح یا کلنگ زنی شدند.

به گزارش بهمنشیر ، این طرح‌ها شامل بهسازی معابر شهری ، جدول گذاری ، پیاده روسازی ، آسفالت ، احداث مسیر کند رو در جاده آبادان – ماهشهر ، ایجاد شبکه آب خام ، راه اندازی سامانه خدمات الکترونیک در شهرداری مناطق یک و سه آبادان ، احداث پارکینگ ویژه معاملات خودرویی در آبادان همچنین واگذاری 15 واحد مسکونی به مدد جویان کمیته امداد امام خمینی می باشند که در آئینی افتتاح ، کلنگ زنی و یا واگذار شدند.

فرماندار آبادان در آیین افتتاح تعدادی از طرح های هفته دولت این شهرستان با اشاره به اعتبار 10 میلیارد ریالی صرف شده برای ساخت 15 واحد مسکونی برای نیازمندان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)گفت: ۱۰ واحد دیگر نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به نیازمندان فاقد مسکن واگذار می شوند.

سیدزین العابدین موسوی افزود: در هفته دولت ۶۲ طرح عمرانی، خدماتی، صنعتی و رفاهی با اعتبار یک هزار میلیارد ریال در شهرستان آبادان افتتاح و به بهره برداری می رسند.

شهردار آبادان نیز به تشریح جزئیات پنج طرح عمران شهری شامل بهسازی معابر فاز ۴ منطقه امیرآباد با اعتباری بالغ بر ۹۲ میلیارد ریال و به طول ۶ کیلومتر، احداث ۲ باند به طول ۳۰۰ متر در جاده علی ابن ابیطالب با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال و احداث مسیر کندرو جاده آبادان به ماهشهر با اعتباری بالغ بر۶۰ میلیارد ریال پرداخت و گفت: راه اندازی سامانه خدمات الکترونیک در شهرداری مناطق یک و سه  و اجرای بیش از ۴۰ کیلومتر شبکه آب خام با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال برای آبیاری فضای سبز شهری از جمله طرح های اجرا شده در شهر آبادان می باشند که افتتاح شدند.

حسین حمیدپور افزود:به مناسبت هفته دولت عملیات اجرایی سه طرح بهسازی ۱۲ خیابان اصلی و فرعی شامل جدول گذاری، پیاده رو سازی ، دفع آبهای سطح و آسفالت به ارزش ۷۵ میلیارد ریال ، آسفالت معابر مسکن مهر آبادان با اعتبار ۹ میلیارد ریال و تعریض مسیر بلوار معلم از میدان نفت تا میدان شهید منتظری  آغاز شد. 

افتتاح پارکینگ ویژه معاملات خودرویی در آبادان

محل معاملات خودرویی ویژه فروشندگان سیار خودرو با مشارکت سازمان منطقه آزاد اروند و بخش خصوصی در آبادان افتتاح شد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز گفت: این طرح در زمینی به وسعت ۲۰ هزار متر مربع در مدت ۱۸ ماه با سرمایه 120 میلیارد ریالی بخش خصوصی و مشارکت منطقه آزاد اروند احداث شده است.

وی تصریح کرد: با اجرای این طرح 100 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده ضمن اینکه 4۰۰ فرصت شغلی به صورت غیر مستقیم ایجاد شده است.

رفع گره ترافیکی مناطق میدان طیب و پل کابلی محل استقرار دلالان خودرو ، استقرار محل های کارشناس فنی و انتظامی، تمرکز معامالت خودرو ، مجاورت با شهرک خودرویی از مزایای اجرای این طرح می باشند.

در سال گذشته شهرک خودرویی آبادان در مسیر آبادان –  ماهشهر احداث شد ولی مورد استقبال فروشندگان خودرو قرار نگرفت.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

توضیحی برای افزایش موارد مثبت کرونا در جنوب غرب خوزستان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به افزایش موارد شناسایی شده در منطقه جنوب …

دیدگاهتان را بنویسید