Щ‚Ш§Щ„ШЁ Щ€Ш±ШЇЩѕШ±Ші
خانه / دسته‌بندی نشده / قابل توجه داوطلبان کنکور سراسری شهرستان آبادان

قابل توجه داوطلبان کنکور سراسری شهرستان آبادان

سهمیه 5 درصد مناطق سیل زده به داوطلبان کنکور سراسری در آبادان اختصاص یافت.

به گزارش بهمنشیر ، داوطلبان برای استفاده از سهمیه ۵ درصد مناطق سیل زده و دریافت تاییدیه گواهی ، با همراه داشتن فرم فوق و کارنامه تحصیلی به معاونت عمرانی فرمانداری ویژه آبادان مراجعه کنند.

استاندار خوزستان گفت: دانش آموزان خوزستانی مناطق درگیر سیل می توانند از 5 درصد سهمیه مازاد در نظر گرفته شده برای ظرفیت دوره های روزانه استفاده کنند.

 غلامرضا شریعتی افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ابلاغ رییس جمهور به سازمان سنجش کشور، داوطلبان ورود به دانشگاه و مراکز آموزش عالی کشور در شهرها و بخش هایی که دچار بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل و آتشفشان شده اند، ظرفیتی به میزان حداکثر 5 درصد مازاد بر ظرفیت دوره روزانه دانشگاه های واقع در آن مناطق و در شرایطی در دیگر دانشگاه های کشور برای آن ها در نظر گرفته شده است.

 وی تصریح کرد: در صورتی که آن رشته های انتخابی مد نظر در شهرهای درگیر بلایای طبیعی وجود نداشت، با درخواست استانداری آن مناطق، این سهمیه می تواند در دانشگاه های شهرهای همجوار اعمال شود.

 استاندار خوزستان تصریح کرد: این سهمیه 5 درصدی از امسال به مدت سه سال برای استان خوزستان اختصاص داده شده است.

 شریعتی ادامه داد: مناطق درگیر سیل در خوزستان از سوی استانداری به شورای عالی انقلاب فرهنگی اعلام شد و در این زمینه سازمان سنجش نیز 5درصد سهمیه مازاد برای مناطق درگیر سیلاب خوزستان در نظر گرفته است.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

مجریان طرح”ملی”فاز دوم پالایشگاه آبادان با دید “ملی” به آبادان کنند

حسین حمیدپور گفت: تا زمانی که مجریان طرح”ملی”فاز دوم پالایشگاه آبادان با دید “ملی” به …

دیدگاهتان را بنویسید