قالب وردپرس
خانه / آبادان / «شهر سالم، شهروند سالم» به میزبانی دانشکده پزشکی آبادان برگزار شد

«شهر سالم، شهروند سالم» به میزبانی دانشکده پزشکی آبادان برگزار شد

نشست برنامه «شهر سالم، شهروند سالم» روز دوشنبه به میزبانی دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد.

به گزارش آبادان نیوز ، در این به موضوع نقش دانشکده علوم پزشکی آبادان در بحث تشویق مردم به خودمراقبتی و اطلاع‎‌رسانی عمومی در این حوزه وهمچنین غربالگری بیماری‌ها اشاره شد.

در این بین انتظارات دانشکده علوم پزشکی آبادان در این حوزه در مواردی همچون نصب بنر و بیلبورد در سطح شهر، تعبیه کیوسک سلامت در پارک‌ها و فضایسبز، راه‌اندازی اتوبوس سلامت در مناطق پرتردد، برگزاری جشنواره‎‌های شهروند سالم و راه‌اندازی کانون‌های سلامت محله مطرح شد.

همچنین در این جلسه پیشنهاداتی همچون تبلیغ در برنامه‌های تلویزیونی، ساخت تیزرهای تاثیرگذار، تولید انیمیشن بومی و آموزش در مدارس عنوان شد.

دکتر شکراله سلمان‌زاده، سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان در این نشست با اشاره به تغییر سیمای بیماری‌ها اظهار داشت: در حال حاضربیماری‌های غیرواگیر بیش از 80درصد بیماری‌ها را شامل می‌شوند که برخی از آنها نیاز به مراقبت مادام‌العمر دارند.

وی بیان کرد: 50درصد از افرادی که بیماری‌های یادشده را دارند از بیماری خود مطلع نیستند ولی خبر خوب این است 60درصد این بیماری‌ها از طریق غربالگری قابل پیشگیری هستند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی آبادان در پایان گفت: رمز کنترل بیماری‌های غیرواگیر خودمراقبتی توسط خود مردم است و باید به سطحی از سوادبهداشتی برسند تا بتوانند از این بیماری‌ها پیشگیری کنند.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار آبادان

دستگیری سه سارق حرفه ای موبایل و کشف 12 فقره سرقت

فرمانده انتظامي شهرستان آباد ان از دستگيري 3 سارق حرفه موبایل و کشف ۱۲ فقره …

دیدگاهتان را بنویسید