قالب وردپرس
خانه / منطقه آزاد اروند / هر جامعه ای به فرهنگ نیاز دارد

هر جامعه ای به فرهنگ نیاز دارد

بخشدار مینو شهر گفت: کارهای فرهنگی سخت ،طاقت فرسا و هزینه بردار است و هر جامعه ای به کارهای فرهنگی نیاز دارد .


به گزارش بهمنشیر ، اسفندیار تمی در آستانه 18 اسفندماه سالروز تاسيس کانون هاي فرهنگي هنري مساجد کشور در ديدار مسئول دبيرخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد منطقه آزاد اروند و رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي خرمشهر ضمن قدرداني از اين حضور ، نسبت به حسن انتخاب آقاي حميد بحريني بعنوان مسئول کانون ها ي مساجد اروند اعلام تبريک نمود و اظهار کرد: فعالیت مساجد در راس کارهای فرهنگی قرار دارد مساجد پایگاه هستند ولی مظلوم واقع شده اند و باید برای آنها برنامه ریزی خاص و سازنده صورت گیرد.
تمی افزود: حضور هیئت امناء فعال در مساجد کارگشا فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد خواهد بود و باید از این موهبت به خوبی بهره برداری کنیم.
وی گفت : کانون های فرهنگی هنری مساجد با ساماندهی و سازماندهی مناسب می توانند مسائل مورد نیاز جامعه را بخصوص در بخش های اجتماعی و فرهنگی به خوبی پیش ببرند و با توجه به رویکرد معنوی آنها خروجی موثر تری در اذهان عموم خواهند داشت .
تمی با اشاره به نقش محوری مساجد در محله ها ،اظهار کرد:با توسعه زیرساخت ها و برنامه ریزی و آسیب شناسی نیازهای عموم برای اقشار مختلف مردم در مساجد می توان روحیه مردم را با توجه به نیاز آنها تلطیف بخشید .
در ادامه این دیدار ،مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد اروند ضمن تبریک 18 اسفند سالروزتاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، اظهار کرد: برنامه ریزی مناسبی جهت اجرا در مساجد در سال 1398 انجام شده است که در کنار برنامه های متداول کانون ها اجرایی خواهد شد .
حمید بحرینی با اشاره به ظرفیت و پتانسیل بلقوه کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه آزاد اروند،گفت: کانون ها بعنوان سفیران اجتماعی می باشند و برنامه هایی از جمله ؛ آموزش ،ایجاد گروه های جهادی ،گسترش فعالیت های ورزشی و تفریحی ،و برنامه های اجتماعی در راستای اهداف معنوی برای آنها تدارک دیده شده است .
بحرینی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد اروند این آمادگی را دارند با همکاری شورای اسلامی شهر ،شهرداری و بخشداری موضوعات مختلف را بررسی و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل های خود به جامعه خدمت رسانی کنند .

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار مناطق آزاد

المان های دفاع مقدس بهترین الگوی ارزشی برای نسل جدی

سید محمد سیدی: دیدار از جاذبه ها و المان های گردشگری دفاع مقدس می تواند …

دیدگاهتان را بنویسید