لیلا یدالله زاده ؛بهره مندی 136 هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر دراروند

لیلا یدالله زاده ؛بهره مندی 136 هنرمند از تسهیلات صندوق اعتباری هنر دراروند

نماینده صندوق اعتباری هنر در منطقه آزاد اروند از بهره مندی 136 هنرمند جهت بهره مندی از تسهیلات بیمه ای صندوق اعتباری هنر در این منطقه آزاد خبر داد .
به گزارش بهمنشیر ، لیلا یداله زاده اظهار کرد: با توجه به ابلاغ سیاست های دولت دوازدهم به صندوق اعتباری هنر مبنی بر حمایت ویژه از اصحاب فرهنگ و رسانه که نشان از نگاه رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت تحقق این سیاست داشته و دارند فصل جدیدی در ارائه خدمات صندوق اعتباری هنر به هنرمندان آغاز گردید.
یداله زاده گفت: در همین راستا مدیران و کارشناسان صندوق اعتباری هنر ، اسفند ماه سال1396 ضمن دیدار با هنر مندان منطقه آزاد اروند (شهرستان های آبادان و خرمشهر ) با هنرمندان و فعالین عرصه هنر در روستا ها نیز جلساتی برگزار کردند که نتیجه آن همکاری ، مساعدت واعطاء کمک های مالی و بلا عوض به برخی ازهنر مندان گردید .
یداله زاده افزود:اصلی ترین وظیفه صندوق اعتباری هنر ، پوشش سراسری بیمه تامین اجتماعی هنرمندان است و بیمه تامین اجتماعی نیازی حیاتی هنرمندان می با‌شد.
وی بیان کرد:در سال 96 تعداد زیادی از هنرمندان منطقه آزاد اروند (بیش از260 نفر ) در عرصه های مختلف فرهنگی هنری اقدام به عضویت ازطریق سایت صندوق اعتباری هنر نموده بودند. که بیمه تعداد 136 هنرمند قطعی گردیده و مابقی نیز پس از بررسی و تکمیل مدارک مورد نیاز، جهت عقد قرارداد بیمه ای به سازمان تا مین اجتماعی معرفی و بیمه خواهند شد .
نماینده صندوق اعتباری هنر در منطقه آزاد اروند گفت : تعداد 40 هنرمند که از سال 1389 تا کنون به دلایل مختلف بیمه
یداله زاده به برقراری بیمه تکمیلی هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر در منطقه آزاد اروند اشاره کرد و اظهار کرد :اهالی فرهنگ و هنر جهت برقراری وام کار گشایی به مبلغ 40 میلیون ریال می توانند با مراجعه به دفتر اینجانب بعنوان نماینده صندوق اعتباری هنردر منطقه آزاد اروند، مستقر در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان درخواست خود را ارائه نمایند.
وی در باره پرداخت تسهیلات به مراکز فرهنگی هنری در اروند گفت:با مذاکرات صورت گرفته سه مورد وام کارآفرینی برای آموزشگاه ها و موسسات دارای مجوز از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی از صندوق اعتباری هنر موافقت گردید.

دیدگاهتان را بنویسید