قالب وردپرس
خانه / آبادان / نیمه کاره ماندن طرح های آب و فاضلاب آبادان

نیمه کاره ماندن طرح های آب و فاضلاب آبادان

رئیس اداره آب و فاضلاب آبادان گفت: طرح‌های آب و فاضلاب شهری آبادان در ۶ سال گذشته به دلیل اختصاص نیافتن بودجه نیمه‌کاره مانده است و برای اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب در آبادان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اخبار آبادان

به گزارش بهمنشیر،علیرضا خلیلی‌نیا در نشست خبری که در ساختمان اداره آب و فاضلاب آبادان برگزار شد، اظهار داشت: آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی ۱۴۵ کیلومتر شبکه شرکتی و ۱۴۵ کیلومتر شبکه شهری فاضلاب داشت که از سال ۷۰ تا ۹۲ با اجرای پروژه‌های فاضلاب ۴۳۳ کیلومتر به شبکه فاضلاب شهری اضافه شد.
خلیلی نیا بابیان اینکه هم‌اکنون ۷۳۳ کیلومتر فاضلاب شبکه شهری در آبادان وجود دارد، اعلام کرد: برای تکمیل این شبکه نیاز به احداث ۴۵۰ کیلومتر جدید است ضمن اینکه ۱۴۵ کیلومتر شبکه فاضلاب شرکتی نیز نیاز به اصلاح و تعمیر دارد.
رئیس اداره آب و فاضلاب آبادان با اشاره به پیگیری سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: مبلغ یک هزار و۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار خارج از اعتبارات سالانه دولت به امور آب و فاضلاب آبادان تعلق گرفت و با این میزان اعتبار تا حد زیادی می‌توانیم مشکلات مربوط به شبکه فاضلاب شهری را برطرف کنیم.
وی با اشاره به اینکه طرح‌های آب و فاضلاب شهری آبادان در ۶ سال گذشته به دلیل اختصاص نیافتن بودجه نیمه‌ کاره مانده بود افزود: برای اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب در آبادان به ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
رئیس اداره آب و فاضلاب آبادان تصریح کرد: از آذر امسال لوله‌گذاری فاز یک تا چهار مناطق امیرآباد، بخشی از فیه، بخشی از ذوالفقاری، تکمیل شبکه فاضلاب کوی شطیط، علوانیه، سلیج غربی و سلیج شرقی با اعتبار ۲۳۰ میلیارد ریال از طریق اوراق خزانه آغاز شد که پیش‌بینی می‌شود تا ۲ سال آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.
وی خاطرنشان کرد: احداث شبکه فاضلاب نقاط پراکنده آبادان که پروژه‌های آن‌ها تکمیل‌شده بود ولی نیاز به توسعه داشتند مانند مناطق طیب، بهمن، محدوده ۴۰ متری تا نخلستان ذوالفقاری، برخی از نقاط احمدآباد و آبادان مرکزی با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال آغاز و در ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
خلیلی نیا عنوان کرد: پروژه توسعه شبکه فاضلاب شهری در مناطق لاله یک تا خیابان فلسطین کوی فیه، کوی کارگر شرقی و بهار ۸۰ تا ایستگاه ۱۲ با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در مرحله اسنادی است که پس از انتخاب پیمانکار پیش از پایان سال وارد فاز اجرایی می‌شود.
وی گفت: در مناطق بهار ۸۰ تا ایستگاه ۱۲ مشکل تملک زمین‌داریم که شهرداری و سازمان منطقه آزاد اروند باید با رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد تا پروژه توسعه شبکه فاضلاب شهری در این مناطق اجرایی شود.
رئیس اداره آب و فاضلاب آبادان افزود: ترمیم و اصلاح خط دو تصفیه‌خانه فاضلاب در منطقه رمیله با اعتبار ۲۷۰ میلیارد ریال نیز آغازشده که در مدت‌ زمان ۳۶ ماه تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه پیمانکار پروژه تصحیح تکمیل خطوط آب‌رسانی در ذوالفقاری و سیکلین نیز انتخاب‌ شده است، بیان کرد: ۷۰ میلیارد ریال نیز برآورد اعتبار این پروژه در مدت‌ زمان دو سال است.
وی گفت: همچنین برای تکمیل خط انتقال آب اروندکنار ۹ میلیارد ریال برآورد اعتبار شده که پیمانکار آن مشخص و اکنون در حال کار است.
خلیلی‌نیا بیان کرد: برای تکمیل خط انتقال آب در چوئبده نیز ۲۰ میلیارد ریال برآورد هزینه شد که پیمانکار آن نیز انتخاب و پروژه وارد فاز اجرایی شد و در ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس اداره آب و فاضلاب آبادان اعلام کرد: پروژه احداث مخزن سه هزار مترمکعبی و ایستگاه پمپاژ، اتاق برق و کلرزنی برای تأسیسات آب چوئبده نیز با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال از دیگر برنامه‌های اداره امور آب و فاضلاب آبادان است که پس از مشخص شدن پیمانکار آن وارد مرحله اجرایی می‌شود.
وی گفت: پروژه خط انتقال هزار که آب را از تصفیه‌خانه طرح جامع به تلمبه‌خانه جمشیدآباد می‌رساند نیز با برآورد هزینه ۱۲۰ میلیارد ریالی شروع‌ شده و با بهره‌برداری آن آب یکسان با EC ( ناخالصی) برابر وارد شبکه می‌شود.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار خوزستان

گرمترین نقطه استان شناخته شد

مدلهای هواشناسی بیشترین دمای هوای استان در شبانه روز گذشته را برای آبادان ثبت کردند. …

دیدگاهتان را بنویسید