قالب وردپرس
خانه / دسته‌بندی نشده / رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره بین المللی شعر سپید

رونمایی از پوستر هفتمین جشنواره بین المللی شعر سپید

پوستر هفتمین جشنواره بین المللی شعر سپید عربی در منطقه جشنواره آزاد اروند رونمایی شد.

به گزارش بهمنشیر ،مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد اروند دوشنبه در آیین رونمایی این پوستر در سالن اجتماعات منطقه آزاد اروند گفت: در هفتمین جشنواره بین المللی شعر سپید عربی ۱۸ شاعر از کشورهای اسلامی عراق، بحرین، لبنان ، سوریه، عمان، تونس و مراکش، شرکت می کنند.
همایون قنواتی با بیان اینکه جایگاه ادبیات همواره در جامعه ایرانی بنیاد بسیار محکمی دارد، گفت: هویت فرهنگی ما ایرانیان با هنر و شعر گره خورده و توجه به ادبیات یکی از ویژگی های بارز مردمان این سرزمین است.
وی افزود: با توجه به اینکه بخشی از ساکنان این منطقه به زبان عربی صحبت می کنند، همین می تواند یک پل ارتباطی بین مردمان منطقه و شاعران برجسته کشورهای حوزه ادبیات عرب برقرار کند.
وی به دیدار مدیران فرهنگی بصره از منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: در هفته اخیر مدیران فرهنگی بصره عراق از فضاهای مختلف اعم از سینمای جوان، آموزشگاهها در حوزه های فرهنگی هنری، هنرهای تجسمی، موسیقی و توانمندی های هنرمندان اهل فرهنگ دیدن کردند وبا دیدن توانمندی های هنرمندان ایرانی برای برقراری ارتباط نزدیک و همکاری با منطقه آزاد اروند ابراز تمایل کردند.
وی یکی از بخش های هفتمین جشنواره شعر سپید عربی، را شعرخوانی با عنوان جایگاه شعر سپید امروز جهان عنوان کرد و گفت: در این جشنواره علاوه بر برگزاری جلسات نقد و بررسی ادبیات عرب شعر سپید، بخش های جانبی دیگری در فضاهای توریستی و گردشگری منطقه نیز برای شرکت کنندگان دیده شده است.
قنواتی از برگزاری جلسات و نشست گروهی با شاعران منطقه آزاد اروند ودعوت از بزرگان شعر سپید ایران در این جشنواره و ارائه مجموعه فعالیت ها و آثار آنها همزمان با برگزاری جشنواره سخن گفت.
دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر سپید عربی نیز در این نشست گفت: هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر سپید عربی در تاریخ بیستم دی ماه سال جاری در آبادان به مدت چهار روز برگزار می شود.
جمال نصاری افزود: سال گذشته ۱۱ شاعر خارجی در این جشنواره شرکت داشتند که امسال این تعداد به ١٨ شاعر رسیده است .
وی ادامه داد: در این جشنواره چهار جلسه نقد و شعرخوانی و همچنین سه جلسه شعر و موسیقی نیز اجرا می‌شود.
دبیر هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر سپید عربی تعداد کشورهای شرکت کننده در این جشنواره را در سال گذشته، پنج کشور و امسال هفت کشور اعلام کرد.
نصاری با بیان اینکه در این جشنواره از چهار مجموعه شعر نویسندگان خوزستانی رونمایی می‌شود، گفت: در این جشنواره ۳۵ شاعر از شهرهای تهران، قم، اهواز، آبادان، خرمشهر و شادگان شرکت دارند.

 

آبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،منطقه آزاد اروند،بهمنشیر،جشنواره بین المللی،جشنواره بین المللی شعر سپید عربی،دبیر جشنواره بین المللیشعر سپید،همایون قنواتی

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار فرهنکی

معرفی نامزدهای گرانترین جایزه کتاب ادبی

اسامی ۱۵۰ نویسنده به عنوان نامزدهای اولیه جایزه ۱۰۰ هزار یورویی «دوبلین» اعلام شد. به …

دیدگاهتان را بنویسید