شرایط شهرداری آبادان بحرانی است

شرایط شهرداری آبادان بحرانی است

 رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: در زمان حاضر شرایط شهرداری آبادان در بخش خدماتی و پرداخت حقوق، بحرانی است.

به گزارش بهمنشیر، حسن کمری عصر امروز(سه شنبه) در آئین تکریم و معارفه شهرداران قبلی و جدید شهر آبادان در محل تالار الغدیر فرمانداری این شهر افزود: شورای شهر و همه کسانی که مسئولیت پذیرفتن و وارد کار شدند جز با کمک همگان و استفاده از تمام ظرفتیهای موجود در شهر، کاری از پیش نخواهند برد.

وی اظهار کرد: آبادان را شهر فرصت ها می دانیم و این حرف را به کرات گفته و باز هم عنوان می کنیم. در آبادان هم فرصتهای خدادادی (موقعیت جغرافیایی و شرایط سرزمینی) و هم فرصتهای ایجاد شده توسط نظام جمهوری اسلامی وجود دارد که از جمله این فرصتها می توان به وجود سه نماینده، فرمانداری ویژه، منطقه آزاد اروند، فرصتهای خاص صنعتی همچون پالایشگاه و پتروشیمی، بنادر، گمرکات، فرودگاه و غیره اشاره کرد.

کمری تصریح کرد: اگر از این فرصتهای به خوبی استفاده نمی شود؛ باید اقرار کنیم که کمک کاری مسئولان محلی و کارگزاران منطقه ای سبب شده تا نتوانیم با همه این فرصتها، رضایتمندی مردم را به صورت ۱۰۰ در صد به دست آوریم.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: در شرایطی شهرداری را تحویل گرفتیم که وضعیت آن از نظر خدمات شهری اعم از آسفالت معابر، فضای سبز ناچیز در سطح شهر، کیفیت آمایش نیروی انسانی در شهرداری و بدهی های غیر متعارف شهرداری به سازمانها، افراد و پیمانکاران و به خصوص به کارکنان، کارگران شرایطی بحرانی است و بایستی گفت به طور حقیقی دل شیر می خواهد که مدیریت شهرداری را در چنین شرایطی به دست گرفت.

کمری افزود: اگر کسی جرات کرد تا در مقام شورا و شهردار وارد این قضیه شود امید به حمایتهای همه جانبه مسئولان، مراکز قدرت اقتصادی، سیاسی و اجتماعی در سطح شهرستان دارد چرا که در غیر این صورت کاری از پیش نمی رود.

وی اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد اروند، پالایشگاه، استانداری و همه و همه به بحرانی بودن شرایط آبادان که آن را بی تعارف می گویم، بایستی توجه کنند و برای برون رفت از این وضعیت تصمیم گیری کنند. آنان باید دست شورای شهر و شهرداری را به عنوان خادمان مردم بفشارند تا نتایج این همکاری و تعامل را مردم آبادان در زمانی کوتاه شاهد باشند.

کمری تصریح کرد: با تمامی تلاشهای انجام شده هنوز هم مشکلات زیادی بر جای مانده است اما این مشکلات نباید سبب دل سردی شورا، کوتاه آمدن از سر مواضع مردمی و برنامه ریزی نکردن برای اوضاع بهتر شود، شهرداری و شورا دست در دست سایر مسئولان در جهت بهبود وضعیت شهر می کوشند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: شناخت و استفاده از تمامی پتانسیل ها و فرصتهای موجود در منطقه و رفع موانع بهبود شرایط شهری بایستی محور تمام تلاشها، تحقیقات و پژوهش های شهردار و شورا باشد.

کمری در بخش دیگری از سخنان خود شهردار جدید آبادان را فردی جوان، بومی، آشنا به شرایط منطقه، تحصیل کرده، آینده دار و جویای نام برد و خطاب به وی اظهار کرد: از شما به عنوان شهردار مردم آبادان می خواهیم که از فرصت پیش آمده در جهت ارائه خدمات موثر و سازنده در شهر به منظور اثبات خیراندیشی، مردم داری و مردم مداری و اثبات توان تاثیرگذاری یک نیروی بومی با نگاه عام شمول، فراجناحی و فراقومیتی برای ایجاد تحول با استفاده از خرد جمعی و تمامی فرصتهای موجود در منطقه، بیشترین بهره را ببرید.

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر با شهردار منتخب تا زمانی که قانون، اخلاق و مردم و تعالی آبادان را محور کار خود قرار داده و در جهت خدمت سازنده آبادان به خصوص مناطق محروم و حاشیه و جلب رضایت مردم به صورت شفاف و بدون حاشیه خدمت می کند، حمایت تام و تمام می کند؛ در غیر این صورت حتی اگر تمام مراکز قدرت حامی وی باشد شورا استقلال و قدرت خود را برای احقاق حقوق مردم مورد استفاده قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید