قالب وردپرس
خانه / آبادان / وجود بنگاه های صنعتی، اقتصادی باعث کم توجهی به هنر شده است.

وجود بنگاه های صنعتی، اقتصادی باعث کم توجهی به هنر شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت:با وجود بنگاه های اقتصادی و صنعتی در استان خوزستان، هنر در این استان مورد کم توجهی قرار گرفته است.

به گزارش بهمنشیر،علی حسین حسین زاده چهارشنبه در بازدید از موزه هنرهای معاصر آبادان افزود:هنر در آبادان و استان خوزستان ظرفیت بسیار بالایی دارد که با بستر سازی لازم می توان این ظرفیت ها را شکوفا کرد و از این فضای فرهنگی برای رشد و توسعه استان استفاده کرد.
وی اظهار کرد: حوزه هنر در آبادان با کمبودهایی مواجه است ولی با فضاهای نمایشگاهی موجود در این شهرستان و در دسترس قرار دادن آنها برای دانش آموزان و دانشجویان می تون از توانمندیهای آنها استفاده بیشتری برد.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان گفت: موزه معاصر آبادان جزء بی نظیرترین موزه های خوزستان و منطقه جنوب کشور به شمار می رود که فقط در تهران و شهرستان های بزرگ کشور دیده می شود و با فعال کردن چنین ظرفیتی یقینا این موزه را می توان به مرکز پایلوت هنر در جنوب و غرب کشور تبدیل کرد.
حسین زاده افزود: ظرفیت های هنری موجود در آبادان هنوز آن چنان که باید مورد بهره برداری قرار نگرفته ولی با همکاری ارگان ها به ویژه سازمان منطقه آزاد اروند می توان این ظرفیت ها را شکوفا کرد.
وی تصریح کرد:در حوزه هنری و فرهنگی استان خوزستان سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های خوبی صورت نگرفته است، در حالی که همگان استان خوزستان را بیشتر با رویکرد صنعتی و اقتصادی و نفتی تعریف کرده و یا می شناسند حوزه فرهنگ و هنر می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال داشته باشد.
حسین زاده اظهار داشت: باید از ظرفیت های فرهنگی که در استان خوزستان بخصوص آبادان ریشه دارد استفاده کرد تا هنرمندان این منطقه بیشتر شناسانده شود.
موزه هنرهای معاصر از سوی ستاد بازسازی آبادان طراحی و ساخته شده و شهرداری این شهر در سال ۱۳۸۲ آن را در اختیار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قرار داد.
این موزه دارای یک هزار و ۳۷۵ متر زیر بنا و سه گالری، آمفی تئاتر،مرکز فروش کتاب های تخصصی و سایت اداری است و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان مدیریت آن را عهده دار است.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار آبادان

نیزارهای اروند در آتش سوختند

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه خرمشهر گفت: آتش‌سوزی نیزارهای نوار مرزی اروندرود با تلاش مأموران …

دیدگاهتان را بنویسید