قالب وردپرس
خانه / خوزستان / تقابل پتروشیمی بندر امام و داسین تایگرز تایوان برای رسیدن به نیمه‌نهایی

تقابل پتروشیمی بندر امام و داسین تایگرز تایوان برای رسیدن به نیمه‌نهایی

تیم پتروشیمی بندر امام در مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های بسکتبال جام باشگاه‌های آسیا به مصاف داسین تایگرز چین تایپه می‌رود.

به گزارش بهمنشیر،مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های بسکتبال جام باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۷ چنژو چین فردا پنج‌شنبه ششم مهرماه پیگیری می‌شود.

در این مرحله از مسابقات فردا ساعت ۱۰:۰۰ صبح به وقت تهران پتروشیمی بندر امام به عنوان تیم دوم گروه A با تیم سوم گروه B یعنی داسین تایگرز چین تایپه رقابت خواهد کرد.

پتروشیمی بندر امام که از همان ابتدای رقابت‌ها با کارشکنی فیبا آسیا و شخص هاکوب خاجیریان مواجه شد و با وجود ارائه تمام مدارک لازم از وجود آرون گرامی‌پور بی‌بهره ماند، میرزا بگیچ را نیز به دلیل مصدومیت از دست داد تا در مقابل بازیکنان بلندقدی همچون گرسیمران سینگ بوللار سنتر کانادایی و ۲۲۳ سانتی‌متری داسین تایگرز تایوان با مشکل مواجه باشد.

این مشکلات از آنجایی اهمیت پیدا می‌کند که پتروشیمی بندر امام در صورت پیروزی مقابل تایوانی‌ها در مرحله نیمه‌نهایی به برنده دیدار الریاضی لبنان و مونو ومپایرز تایلند خواهد خورد. دیداری که برنده آن را از هم‌اکنون باید الریاضی لبنان دانست، چرا که تایلندی‌ها بسیار ضعیف‌تر از آن هستند که بخواهند از پس تیم قدرتمند و پر سابقه‌ای همچون الریاضی برآیند.

حال اگر برنده دیدار نیمه‌نهایی بین تیم‌های پتروشیمی بندر امام و الریاضی لبنان را نیز شاگردان مهران شاهین‌طبع بدانیم به احتمال قریب به یقین حریف آنها در فینال چاینا کشگر چینی خواهد بود که آندره بلچ آمریکایی و ۲۱۰ سانتی‌متری را در اختیار دارد. هرچند این بازیکن فیزیک مناسب خود را از دست داده و دچار اضافه وزن شده اما بدون شک پتروشیمی بندر امام در مقابل تیم این بازیکن که از امتیاز میزبانی نیز بهره می‌برد هرگز کار ساده‌ای در پیش نخواهد داشت.

اما نقاط قوت پتروشیمی را نیز نباید نادیده و دست کم گرفت. سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، ویلی وارن، سیدنوید نیکتاش، ارسلان کاظمی، سعید داورپناه، اوشین ساهاکیان و میثم میرزایی نشان داده‌اند که اگر روز، روز آنها باشد مهارشدنی نیستند و تیم‌ها را به شدت آزار خواهند داد.

محمدرضا بهرام‌زاد و محمدحسین ذاکری جوان را نیز که مهران شاهین‌طبع در دقایق پایانی سه دیدار گذشته به آنها میدان داد هم می‌توان در این ماراتن به عنوان بازوهایی کارآمد به حساب آورد، به شرط آنکه دکتر مهران اعتماد بیشتری به آنها داشته باشد و تنها به بازی گرفتن از آنها در دقایق انتهایی دیدارهایی که پیروزی پترو مسجل شده بسنده نکند.

در هر صورت کار برای مردان مهران شاهین‌طبع آسان نخواهد بود و پترویی‌ها باید تلاش کنند از توان و ظرفیت نصف و نیمه خود به بهترین شکل استفاده کرده و البته بسیار مراقب ناداوری‌ها و شیطنت‌های آسیایی‌ها نیز باشند. ناداوری‌هایی که در بازی نخست کار دست پتروشیمی بندر امام داد و باعث شد یک باخت در کارنامه این تیم به ثبت برسد.

تجربه دیدار‌های گذشته نشان می‌دهد حداقل صحنه‌های ۵۰، ۵۰ به سود پتروشیمی بندر امام سوت زده نمی‌شود و اگر تعداد خطاهای فردی بازیکنی مثل میثم میرزایی بالا برود عملاً تیم پترو دست به عصا خواهد شد و با توجه به مصدومیت میرزا بگیچ و داستان‌هایی نیز که برای آرون گرامی‌پور پیش آمد و عدم صدور مجوز بازی‌اش، کار برای مهران شاهین‌طبع و تیمش بسیار سخت و دشوار خواهد شد.

به هر ترتیب انتظار می‌رود پتروشیمی بندر امام از تجربه‌های اخیر خود در آسیا و غرب آسیا به خوبی بهره‌گیری و با ایستادن بر سکوی نخست این رقابت‌ها افتخاری دیگر برای ایران اسلامی، استان خوزستان و شهرستان بندر ماهشهر کسب کند.

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار خوزستان

تبریک شهردار خرمشهر به مناسبت ماه شعبان

به گزارش   بهمنشیر ،داود دارابی،شهردار خرمشهر در پیامی اعیاد شعابانیه را تبریک گفت بسم الله الرحمن الرحیم …

دیدگاهتان را بنویسید