قالب وردپرس
خانه / خرمشهر / رشد ۶۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

رشد ۶۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندرخرمشهر

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر از رشد ۶۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری خبر داد.

به گزارش بهمنشیر ،عادل دریس در گفت‌وگو با خبرنگاران با اعلام این خبر طی گزارشی در خصوص عملکرد دو ماهه مجتمع بندری خرمشهر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون عملیات تخلیه و بارگیری بیش از ۲۱۲ هزار و ۴۷۱ تن کالا در این بندر به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۶۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی در ادامه افزود: در این مدت بیش از ۵۷ هزار تن کالا از بندر خرمشهر به مقصد عراق و ۶۹ هزار تن کالا به مقصد کویت بارگیری شد که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب افزایش ۱۲ برابری و ۱۱ درصدی داشته است.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر یادآور شد: طی بیست روز اخیر بیش از ۴۵ هزار و ۳۴۲ تن محموله کلینکر از بندرخرمشهر به بندر ام القصر عراق صادر شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد ۱۱۳ درصدی دارد.

دریس با اشاره به رشد ۷۹ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کانتینر در بندرخرمشهر اضافه کرد: طی این مدت عملیات تخلیه و بارگیری بیش از ۱۲ هزار و ۲۸۲ TEU کانتینر در این مجتمع بندری انجام شد.

به گفته وی در این بازه زمانی بیش از ۲۰۹ هزار و ۷۵۰ مسافر از طریق پایانه بین‌المللی خلیج فارس بندرخرمشهر جابجا شده‌اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد ۱۴ برابری دارد.

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تردد بیش از ۱۴ هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین و پهلوگیری ۳۸۳ فروند شناور زیر هزار تن و بالای هزار تن در بندرخرمشهر به ثبت رسیده است.

دریس اظهار داشت: همچنین طی دو ماهه سال جاری تخلیه و بارگیری بیش از ۲ هزار و ۳۹۴ دستگاه خودرو در بندر خرمشهر به ثبت رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۳۴ درصدی برخوردار است.

انتهای پیام/۲۳۲۹

درباره ی بهمنشیر

اخبار خوزستان

همچنین ببینید

اخبار خوزستان

آغاز عملیات کفپوش گذاری و جدول گذاری در خرمشهر

به گزارش بهمنشیر ،عملیات اجرایی جدول گذاری و کفپوش گذاری پیاده رو خیابان داوودی در مجاورت مدرسه …

پاسخ دهید